Things to Consider Before Hair Transplant

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken konular vardır. Saçını herhangi bir sebepten dolayı kaybetmiş kendini hazır hisseden kadın ve erkek ya da kısaca bütün bireylere uygulanması mümkünd olmaktadır. Sebep ne olursa olsun saçını kaybetmiş olan bütün bireyler bu şekilde yaşamak zorunda değildir. Herhangi bir kalıtsal hastalığı olmayan ve bütün testleri başarı ile geçmiş olan herkese saç ekimi kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken konularSaç ekimine karar veren bireylerin saç ekimi yaptırmadan önce çeşitli konularda hassas davranması gerekmektedir. İyi bir araştırma sonucunda saç ekimine karar veren birey öncelikle işin ehli kişileri tarafından mutlaka bilgilendirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi öncesi hastalar kesinlikle sigara gibi uyarıcı maddeleri kullanmaması gerekmektedir. Çünkü bu tip uyarıcılar saç ekimi yapılan bölgenin iyileşme sürecini daha fazla uzamasına neden olurlar.  Operasyondan önce alkol ya da diğer çeşitli maddelerden de bir süre uzak durmalısınız. Hasta alkol kullanıyorsa kesinlikle bir süre bu alışkanlığından uzak durması gerekmektedir. Bu durum hasta sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli konu budur.

Saç ekimi yaptıracak kişi operasyona gelmeden önce mutlaka saçını yıkamalıdır. Çünkü belli bir süre saçını yıkayamayacağı için oldukça önemlidir. Saçını yıkayan birey jöle ve sprey gibi çeşitli kozmetik ürünlerini kesinlikle saçına kullanmaması gerekmektedir. Operasyona mutlaka tok karna gelinmesi gerekmektedir. Saç ekimi yapılacak olan bölgenin kesinlikle her türlü aşınmaya maruz kalmaması sağlanır. Bunun için mutlaka ona uygun rahat kıyafetler tercih etmesi, ona göre giyinip gelmesi eğer o şekilde gelmemişse mutlaka yedek kıyafet getirmesi gerekmektedir. Operasyondan önce mutlaka kafeinli içecekler bırakılmalıdır. Saç ekimi öncesi bunlarada dikkat etmek gerekmektedir.

Her ne kadar basit bir operasyon olarak görülse de mutlaka öncesinde dikkat edilmesi gereken konular yer almaktadır. Bu konulardan haberdar olmayan kişilerin mutlaka konu hakkında aydınlatılması gerekmektedir. Saç ekimi öncesi konusunda bilgi vermeye çalıştık. Umarız yardımcı olmuştur.

Hair MED, Antalya’da saç ekimi ile beraber sakal bıyık, kirpik ve kaş ekimi de yapmaktadır. Bizi hemen arayabilirsiniz.