Saç Ekimi Sonrasında Süreç

Saç Ekimi Sonrasında Süreç

Saç ekimi sonrasında süreç konusunu anlatalım. Günümüzde saç ekimi yaygın olarak kullanılan basit bir cerrahi yöntem olarak bilinir. Genellikle erkeklerin çok fazla tercih ettiği saç ekimi işin uzmanları tarafından yapılırsa daha iyi sonuçlar vermektedir. FUE tekniğini kullanarak bu tip operasyonları yapmaktayız.

Saç ekimi sonrasında süreçSaç ekimi yapılan bireye işin uzmanları tarafından çeşitli bilgilendirmeler yapılması gerekmektedir. Aynı gün içerisinde taburcu edilen bireye iyileşme sürecinin hızlanması için çeşitli ilaçlar kullanılması tavsiye edilir. Saç ekimi bir günlük gibi kısa bir zaman olup iyileşmesi oldukça fazla zaman almaktadır. Saç ekimi sonrasında süreç şöyle devam eder. Ekim yaptıran bireyin operasyon sonrasında oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Bu kişi ekim yapılan bölgeyi mutlaka açık bırakmalıdır. Sadece bununla kalmayıp dışarı çıktığında, kalabalık ortamlarda ve toplu taşıma araçlarında dikkatli olmalıdır. Herhangi bir çarpmaya maruz kalmamak için şapka ya da bone gibi aksesuar takması gerekmektedir. Saç ekimi boyunca kişinin hiçbir şekilde alkol almaması da mutlaka uyulması gereken bir kuraldır.

Saç ekimi sonrasında süreç nasıl seyreder?

Ekim yapıldıktan sonra ise o bölgeye pansuman yapılması çok önemlidir. Kişi saç ekiminden üç gün sonra ılık su ile saçlarını yıkamalıdır. Saç yıkama esnasında ekim yapılan bölgede oluşan kabuklar zamanla dökülmeye başlamaktadır. Saç ekimin operasyonundan sonra kişi kesim yaptıracaksa mümkünse ilk üç ay sadece makas yöntemi ile kesim işlemini yapılır. Eğer daha fazla kısaltma yapılmasını isterse usturaya vurmak için altıncı ayı beklemek zorundadır.

Boya işlemi yaptırmak isteyen birey için altıncı ayı geçirmek zorundadır. Saç ekiminden sonra ilk bir hafta mutlaka sırt üstü yatmak gerekmektedir. Yüz üstü ya da yan pozisyonlarda yatmaktan kaçınmak ve ekim yapılan bölgeye kesinlikle yastık değmemesi gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında süreç konusunda temel olarak dikkat edilmesi gereken kurallar bunlardır.

Saç ekim operasyonundan sonra ilk bir ay içerisinden saçlarda dökülmeler olabilmektedir. Bu dökülen saçlar bireyleri korkuya düşürmektedir. Böyle durum karşısında bireyler uzmanlar tarafından bilgilendirilirler. Dökülen saçların yerine ise yenisi çıkar. Üç ay içerisinde ise saçlarda uzarlar.

Saç ekimi sonrasında süreç konusunda bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.