Best Time For Hair Transplant

Saç Ektirmek İçin Saçların Dökülmesini Beklemeli mi

Ama şu var ki Saç ektirmek i̇çin saçların dökülmesini beklemeli mi konusunda bilgi verelim. Saç ekiminin başlayabilmesi için saçlarınızın tamamen dökülmesini beklemenize asla gerek yok. Tedaviye başlanacak en iyi zaman olarak seyrelmenin artık gözle görülür kıvama geldiğinin fark edilmesidir. Bunun aksine küçük ve ciddi boyutlara ulaşmamış olan dökülmelerde bize göre müdahaleler gerek yoktur. Ama saçların vücuttan ayrılmasının aşırı boyutlara gelmesinin beklenmesinin ve kısaca kel görünümlü bir hale dönüşmesinin istenmesi yada beklenmesi müdahale için geçerli sebepler arasında yer almaz.

Saç ektirmek i̇çin saçların dökülmesini beklemeli miŞüphelendiğiniz ve bu duruma müdahale olup olmayacağını, kliniğimize gelerek bizlerden destek alarak öğrenebilirsiniz. Kesinlikle sosyal çevrenizdeki ilişkilerinizde ve size bakış açılarında zayıflama görebilirsiniz. “İnsan içine çıkmak” için şapka, peruk yada bandana gibi araçları kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Saç ektirmek konusunda önemli bir kriterde şudur. Geriye kalan 4’de 3 kısmının sağlıklı olarak korunması ve dökülme durumunun oluşmaması için kliniğimizde kan testi yaptırarak, hem mevcut saçlarınızı hem de yeni ekilen saçlarınızı korumak son derece verimli olacaktır. Ama şu var ki size saç ektirmek konusunda daha detaylı bilgi verelmek istiyoruz.

Saç ektirmek i̇çin saçların dökülmesini beklemeli mi?

Kullanılan verimli saç ekim araçları ile ama kullanmadan söyleyelim donör bölgeden, saç kökleri kişinin kendisinden alınmaktadır. Saç dökülmelerinin yaşandığı bölüme saç kökleri transfer edilmektedir. Bu yönteme FUE tekniği denmektedir. Yöntemin ayrıntıları aktaralım. Her iki kulak arkasından, alınacak kökler bir bölümde biriktirilmektedir. Greft miktarlarına ve şekillerine göre hangi bölümlerde yer alması gerektiği kararlaştırılmaktadır. 1 greft 2 yada 3 lü saç hücresi anlamına geliyor olup, lokal anestezi işlemi için 0.5 0.8 mm aralıklarında yer alan kanalların açılması, saç tellerinin ekim yapılacak alana göre yoğunluğu, sıklığı, açıları, verilecek şekiller hesaplanarak tamamlanır. Saç ektirmek i̇çin saçların dökülmesini beklemeli mi? Kişiye göre değişir.

Tedavi, kişiyi rahatsız etmeyecek kadar acısız ve güç içerisinde bitmektedir. Aynı gün ayrılabileceğiniz çoğu kişinin tercih ettiği bu teknik hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için kurumumuzdan faydalanmaktadır. Saç ektirmek çok zor değil ama zahmetli bir süreçtir.

Saç ektirmek i̇çin saçların dökülmesini beklemeli mi konusunda bilgi verdik. Umarız yardımcı olmuştur.

FUE yöntemi ile saç ekimi yapmak isteyenler bize hemen ulaşabilirler.